Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında XX turun son 2 görüşü keçiriləcək.
Sportnet.az-ın məlumatına görə, qarşılaşmalar bölgələrdə təşkil olunacaq.
Günün ilk matçında "Şamaxı" "Turan Tovuz"u qəbul edəcək. Saat 14:30-da Şamaxı şəhər stadionunda gerçəkləşəcək oyunu yeni FIFA referisi Tural Qurbanov idarə edəcək.
Hazırda "Şamaxı" 19 oyundan 23 xalla 8-ci, "Turan Tovuz" 18 oyundan 33 xalla 4-cü yerdə gedir. İki komanda arasındakı əvvəlki 9 oyundan yalnız birində “Şamaxı” qələbə qazanıbsa, "Turan Tovuz" 5 dəfə sevinib. Daha 3 matç heç-heçə ilə yekunlaşıb. Topların nisbətində Tovuz təmsilçisinin cüzi üstünlüyü var - 13:10.
“Turan Tovuz” son 7 görüşdə uduzmayıb. Tovuz təmsilçisi bütün matçlarda qol vurub.
Son qarşılaşma isə "Qəbələ" və "Sabah" arasında olacaq. Qəbələ şəhər stadionunda saat 17:00-da başlanacaq görüşü sabiq FIFA referisi Rauf Cabarov idarə edəcək. Hazırda "Qəbələ" 14 xalla 10-cu, "Sabah" 46 xalla 1-ci yerdə gedir.
Əvvəlki 24 görüşün 7-də "qırmızı-qaralar", 14-də Masazır təmsilçisi qələbə qazanıbsa, 3 matç heç-heçə ilə yekunlaşıb. Topların nisbətində isə "bayquşların üstünlüyü belədir - 39:22.
Son 6 matçda meydan sahibi olan komanda qalib gəlib. “Qəbələ” son 2 ev görüşündə qapısını toxunulmaz saxlayıb.
Azərbaycan Premyer Liqası, XX tur
16 fevral (bazar ertəsi)
14:30. “Şamaxı” – “Turan Tovuz”