Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında XXI turun daha 2 oyunu keçiriləcək.
Sportnet.az-ın məlumatına görə, əvvəlcə Quba Olimpiya İdman Kompleksinin stadionunda "İmişli" və "Şamaxı" komandaları üz-üzə gələcək.
Baş hakim Rəşad Əhmədovun idarə edəcəyi görüş saat 14:30-da başlanacaq.
Hazırda bu komandalar turnir cədvəlində qonşu pillələrdə yer alıblar. "Şamaxı" 20 oyundan 24 xalla 8-ci, "İmişli" 19 xalla 9-cu yerdə gedir. Matçın nəticəsi komandaların turnir cədvəlindəki mövqelərinə təsir göstərməyəcək. Çempionatın debütantı ilə ilk dövrənin oyununda "Şamaxı" evdə qələbə qazanıb - 1:0.
Günün digər görüşü isə "Bank Respublika Arena"da "Sabah" və "Kəpəz" arasında gerçəkləşəcək. FIFA referisi Əliyar Ağayevin idarə edəcəyi qarşılaşma saat 17:00-da başlanacaq.
Hazırda "Sabah" 20 oyundan 49 xalla 1-ci, "Kəpəz" isə 13 xalla 11-ci pillədə qərarlaşıb. Əvvəlki 13 oyunun 8-də Masazır, 2-də Gəncə təmsilçisi qələbə qazanıbsa, daha 3-ü heç-heçə ilə yekunlaşıb. Topların nisbətində isə "Sabah"ın ikiqat üstünlüyü var - 31:16. “Kəpəz” son 7 oyunda qol vurub. Gəncə klubunun son 3 ev matçında 4 və ya daha çox qol olub.
Azərbaycan Premyer Liqası, XXI tur
22 fevral (bazar)
14:30. “İmişli” – “Şamaxı”