Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında XXI turun ilk görüşləri keçiriləcək.
Sportnet.az-ın məlumatına görə, qarşılaşmalar 3-cü yerin taleyi baxımından xüsusi önəm kəsb edəcək.
Açılış oyununda "Turan Tovuz" və "Zirə" komandaları üz-üzə gələcək.
"Azersun Arena"da saat 17:00-da start götürəcək qarşılaşmanı baş hakim Rəvan Həmzəzadə idarə ddəcək.
Hazırda "Turan Tovuz" 19 oyundan 34 xalla 4-cü, "Zirə" 20 oyundan 35 xalla 3-cü pillədə qərarlaşıb. İki komandanın əvvəlki 13 görüşündən yalnız 3-də Tovuz təmsilçisi qalib ayrılıb. Daha 3 matçda heç-heçə qeydə alındığı halda, paytaxt komandası 7 qələbəyə sevinib. Topların nisbətində də "Zirə"nin üstünlüyü var.
“Zirə” son 5 qarşılaşmada qol buraxmayıb. Son 5 görüşdə ikidən çox qol olmayıb.
Günün digər qarşılaşması isə Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionunda olacaq. Baş hakim Fərid Hacıyevin idarə edəcəyi matçda "Sumqayıt" və "Qəbələ" komandaları üz-üzə gələcək. Hazırda "gənclik şəhəri" təmsilçisi 20 oyundan 30 xalla 5-ci, "qırmızı-qaralar" 19 oyundan 14 xalla 10-cu yerdə gedir.
"Sumqayıt" əvvəlki 48 matçın cəmi 9-da qələbə sevinci dadıbsa, "Qəbələ" 25 qalibiyyət alıb. Daha 14 oyun heç-heçə ilə yekunlaşıb. Topların nisbətində də "qırmızı-qaralar"ın üstünlüyü var - 71:39.
“Sumqayıt” son 5 görüşdə uduzmayıb. “Qəbələ” axırıncı 4 matçda qol vurub.
17:00. “Turan Tovuz” – “Zirə”