Azərbaycan Premyer Liqasının XXVIII tur matçında üz-üzə gələcək "Sumqayıt" və "Sabah" komandalarının start heyətləri açıqlanıb.
Sportnet.az xəbər verir ki, ilk "11-lik"də aşağıdakı futbolçular yer alacaqlar:
“Sumqayıt”: 1. Mehdi Cənnətov 14. Elvin Bədəlov (k) 2. Sertan Taşkın 17. Murad Xaçayev 8. Səbuhi Abdullazadə 20. Ayxan Süleymanlı 19. Roi Kehat 5. Alan Dias 23. Ronaldo Vaskez 60. Tresor Mossi 9. Bobir Abdixolikov
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli 36. Xəyal Fərzullayev 6. Vüqar Mustafayev 7. Rövlan Muradov 21. Nihad Əhmədzadə 29. Qabil Əlizadə 24. Sənan Muradlı 75. Nadir Orucov 95. Miloş Miloviç 11. Momo Yansane 99. Silvanus Nimeli 77. Casurbek Caloliddinov
Baş məşqçi: Vaqif Cavadov
“Sabah”: 92. Stas Pokatilov 17. Tellur Mütəllimov 5. Rəhman Daşdəmirov 15. Seymur Məmmədov 32. Elgün Dünyamalıyev 18. Pavol Safranko (k) 40. İqor Noqeyra 70. Cesse Sekidika 13. İvan Lepiniça 11. Kahim Parris 33. Umarali Raxmonaliyev
Ehtiyat oyunçular: 1. Yusif İmanov 55. Nicat Mehbalıyev 9. Anatoli Nuriyev 8. Ayaz Quliyev 6. Abdulax Xaybulaev 88. Xəyal Əliyev 7. Boyan Letiç 20. Coy Lens Mikels 4. Sofian Çakla 3. Con İrasabal 99. Neqoş Kupusoviç 83. Stefen Ende
Baş məşqçi: Vasili Berezutski
Qeyd edək ki, Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionunda keçiriləcək oyun saat 19:00-da başlanacaq.